Nowość! PlanTuna Unifished 
Wegański zamiennik ryb w Twoim sklepie
Czy zauważyłeś, że coraz więcej konsumentów decyduje się na bardziej roślinny sposób odżywiania? Nie każdy z nich przechodzi od razu na wegetarianizm czy weganizm, ale znaczna część decyduje się na tzw. fleksitarianizm. Pro roślinny ruch zaczął nakładać na producentów żywności presję tworzenia nowych roślinnych alternatyw, które zaspokoją potrzeby osób na wspomnianych we wstępie dietach. 

Ta sama presja tyczy się sklepów ze zdrową żywnością, które bez wegańskich odpowiedników stracą na atrakcyjności. Poznaj produkty od PlanTuna Unfished i pokaż swoim klientom roślinną alternatywę dla tuńczyka!

PlanTuna Unfished - co to?

Prefera Foods jest rumuńską firmą spożywczą, która odpowiada za markę PlanTuna Unfished. Marka ta w 2021 roku wygrała niezwykle prestiżową, międzynarodową nagrodę V-LABEL “Positive Impact”. Dzięki niej roślinna alternatywa dla tuńczyka zyskała bardzo dużo. Została doceniona, a także zdobyła sławę w pro roślinnym środowisku. Poza tym produkty PlanTuna Unfished to wysokiej jakości produkty, które są smaczne, a także dostarczające niezbędnych składników odżywczych (których może zabraknąć osobom na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej). Co tu dużo mówić… na półkach w Twoim sklepie nie może zabraknąć produktów marki PlanTuna Unfished! 

Dlaczego warto mieć produkty PlanTuna w swoim sklepie?

Produkty od PlanTuna Unfished wzbogacone są w olej z mikroalg, który jako jeden z nielicznych dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA. Kwasy EPA i DHA są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka:

  • biorą udział w profilaktyce wielu chorób: otyłości, miażdżycy, cukrzycy, zespołu metabolicznego, a nawet nowotworów,
  • mają działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwalergiczne,
  • mają działanie neuroprotekcyjne - zmniejszają ryzyko zaburzeń funkcji poznawczych, a także chorób - Alzheimera i demencji.
  • mają działanie antydepresyjne i wiele, naprawdę wiele innych!

Dzięki produktom PlanTuna Twoi klienci będą w stanie nadrobić niedobory kwasów omega-3, których na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej nie są w stanie nadrobić w inny sposób. Można oczywiście suplementować EPA i DHA, ale dobrze wiedzieć, że można to zrobić za pomocą żywności. Poza tym PlanTuna dostarcza wartościowego białka roślinnego. Na półkach Twojego sklepu nie może zabraknąć wegańskiej marki PlanTuna Unfished!

Poznaj produkty PlanTuna Unfished

W naszym asortymencie możesz dostać 3 rodzaje produktów od PlanTuna Unfished: PlanTuna w puszkach, PlanTuna pasty, a także PlanTuna sałatki. Poniżej znajdziesz krótki opis każdego z produktów. 

PlanTuna w puszce

  • PlanTuna w wodzie - roślinna alternatywa tuńczyka przygotowana z teksturowanego białka sojowego i oleju z mikroalg. Całe opakowanie dostarcza 2 razy więcej kwasów omega-3 niż wynosi dzienne zapotrzebowanie na te składniki. Kwasy omega-3 są niezwykle ważne w diecie wegan i wegetarian, ponieważ grupa ta narażona jest na niedobory kwasów tłuszczowych omega-3.
  • PlanTuna w oliwie z oliwek - wegański tuńczyk w zalewie z oliwy z oliwek.
  • PlanTuna w ziołach śródziemnomorskich - roślinna alternatywa tuńczyka z dodatkiem przypraw: czosnku, pomidorów, pieprzu, pietruszki, a także ziół śródziemnomorskich: rozmarynu, bazylii i oregano. 

Klienci Twojego sklepu mogą zostać poinstruowani jak wykorzystać produkty marki PlanTuna. PlanTuna w puszce może być polecana jako główny składniki potraw na bazie roślinnego tuńczyka, np. jako dodatek do domowej sałatki, element pasty kanapkowej, dipu do warzyw, a także składnik wrapa czy tortilli. PlanTuna sprawdzi się również jako dodatek do makaronu z “tuńczykiem”, pomidorkami koktajlowymi i oliwkami.

PlanTuna pasta 

Decydując się na Pastę PlanTuna można z jej wykorzystaniem stworzyć talerz pełen ciekawych przekąsek, którymi zachęcisz klientów sklepu do dalszych zakupów. Wystarczy, że posmarujesz nią grzanki, krakersy lub inne tego typu produkty dostępne w Twoim sklepie ze zdrową żywnością i możesz mieć pewność, że klient będzie zadowolony nowymi roślinnymi produktami. Może przy okazji zachęcą go również te ekologiczne krakersy? 

PlanTuna sałatka

  • PlanTuna sałatka meksykańska składa się z mieszanki warzyw złożonej z fasoli, kukurydzy, papryki, marchewki i cebuli. W sałatce obecny jest olej sojowy, który jest jednym z lepszych źródłem kwasu alfa-linolenowego (ALA) należącego do rodziny omega-3. 
  • PlanTuna sałatka kalifornijska składa się z warzyw takich jak: groszek, kukurydza, marchew i oliwki. 

W przypadku gotowych sałatek od PlanTuna nie trzeba za wiele robić. One same w sobie są fajnym, kompletnym posiłkiem. Można je zabrać ze sobą do pracy, szkoły lub po prostu zjeść na szybko w domu. Składają się z jakościowych składników i kompozycji, które podbiją niejedno roślinne (lub nie) podniebienie. 

Dzięki produktom PlanTuna Unfished dbasz o zdrowie swoich klientów, a także o jakość ich posiłków, ale również o środowisko. Zgodnie ze sloganem marki “Fish in the water, plant on a plate(Ryba w wodzie, rośliny na talerzu) produkty PlanTuna Unfished będą do złudzenia przypominać smakiem, wyglądem oraz poniekąd wartościami odżywczymi prawdziwego tuńczyka. Dzięki temu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów, którym brakuje smaku pysznego tuńczyka.